14. Latvijas Robotikas čempionāts (2020/2021) notiks 8 posmos visā Latvijā

Jau 14 gadus Latvijā aktīvi notiek robotikas sacensības. Pēdējos gadus Latvijas Robotikas čempionāts notiek posmos. Pieredzējuši robotikas čempionātu organizētāji no Transporta un sakaru institūta, Preiļu Robotikas Kluba, Siguldas novada Jaunrades centra, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, Rīgas Tehniskās universitātes, Jelgavas pašvaldības un Robotu Skolas ir apvienojuši savus spēkus, un ļauj dalībniekiem sezonas gaitā cīnīties gan par uzvarām katrā posmā, gan arī noteikt sezonas uzvarētājus kopvērtējumā.

Pieaugot robotikas sacensību un dalībnieku skaitam Latvijā, šis formāts ļauj katram izvēlēties sev tuvākās sacensības un kvalitatīvi tām sagatavoties, jo kopvērtējumā tiek ieskaitīti katra dalībnieka labāko posmu rezultāti, un lai kļūtu par uzvarētāju, nav jāpiedalās visos posmos. Šogad gan, lūdzu, ņemiet vērā nosacījumus, kas izriet no valstī noteiktajiem ierobežojumiem

Sezona ilgst no 2020. gada septembra līdz 2021. gada maijam, šajā laikā dodot iespēju skolēniem, studentiem un robotikas entuziastiem nodemonstrēt savas robotu būvēšanas prasmes 8 sacensību posmos. Jelgavas robotikas čempionāts posms notiek 05.09.2020,  Rēzeknes ARPC “Zeimuļs” posms 03.10.2020, “Siguldas robotu kausa” posms 24.10.2020 (Pārcelts), Rīgas TSI posms notiek 19.12.2020,“Preiļu robotikas čempionāta” posms 30.01.2021, “Siguldas robotu kausa” posms 22.02.2020, Rēzeknes RTA posms 25.04.2020 un 09.05.2020 Rīgas RTU posms .

14.Latvijas Robotikas čempionāts norisinās sekojošās robotu disciplīnās –Mini Sumo, iRobot Sumo, Lego Sumo, Līnijsekotāji, Lego Līnījsekotāji, Folkrace, Lego Folkrace, Freestyle, Līnijlabirints, Lego Līnijlabirints, Vex, Makeblock, Pilotējamie Droni. Lai veicinātu jaunu robotikas prasmju apgūšanu, notiks arī paraugdemonstrējumi Mega Sumo, Micro Sumo un Nano Sumo robotu kategorijās, kurās Latvijas dalībnieki ir ieguvuši visaugstākās vietas starptautiskās sacensībās.

SVARĪGI : Ņemot vērā šī brīža situāciju pasaulē un Latvijā, katra posma organizētāji patur tiesības jebkurā brīdī gan atcelt savu posmu, gan ierobežot disciplīnu un/vai dalībnieku skaitu savā posmā, vadoties pēc savām iespējām un valstī noteiktajiem ierobežojumiem. Ja kāds posms tiek atcelts, vai ierobežots, var izmainīties kopvērtējuma aprēķinam nepieciešamo ieskaites posmu skaits. Sezonas beigās tas tiks noteikts pēc līdz šim izmantotā kritērija: “Kopvērtējuma posmu skaits katrai disciplīnai ir minimālais iespējamais posmu skaits, kas ir vismaz puse no faktiski notikušo posmu skaita un ir ne mazāks par 2 posmiem“. Un visu šo sezonu, visticamāk, posmu organizētāji atturēsies uzaicināt dalībniekus no ārzemēm. Ceram atkal nākošgad satikt savus draugus no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un citām valstīm, jo tikko ierobežojumi būs pilnībā atcelti, ar prieku atgriezīsimies pie ierastā Latvijas Robotikas čempionāta formāta.

 

14. Latvijas Robotikas čempionāta (2020/2021) posmi un disciplīnas

LRČ PosmsJelgavas posms 

Rēzeknes ARPC “Zeimuļs” posms

Siguldas posms 
 

Rīgas TSI posmsPreiļu posms Siguldas posms Rēzeknes RTA posmsRīgas RTU posms  
Datums05.09.2020  03.10.202024.10.2020 Pārcelts
 
19.12.2020
Pārcelts
30.01.2021…02.2021…04.2021…05.2021KopāIeskaites posmu skaits
Mini SumoX XXX   
Mini Sumo skolēniX XXX   
iRobot SumoX XXX   
Lego Sumo (1-5 kl)
XX X   
Lego Sumo (6-12 kl)
XX X   
Līnījsekotāji PROX XXX   
Līnijsekotāji skolēniX XXX   
LīnījsekotājiX XXX   
Lego LīnījsekotājiXX X X  
FolkraceX XXX   
Lego FolkraceXX X X  
Freestyle  X X   
Pilotējamie Droni (lielie)    X   
Pilotējamie Droni (mazie)    X   
Vex          
Līnijlabirints  XX      
Lego Līnijlabirints   X X    
Makeblock  X       
Kopā11 410 1415