Mācot robotus, mācāmies paši

Mācām robotus darīt labus darbus

Latvijas robotikas čempionāts 2017. gada 6. maijā

Reģistrējies šeit (līdz 24. aprīlim) LRC Poster
Latvjas robotikas čempionāts

Aicinām piedalīties kārtējā, jau desmitajā Latvijas Robotikas čempionātā 2017, kas norisināsies 6. maijā RTU Elektronikas un Telekomunikāciju fakultātē, Āzenes ielā 12.

Latvijas Robotikas čempionātā savas prasmes un izcilus robotus demonstrēs robotu būves entuziasti no visām Baltijas valstīm. Pasākuma mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm un robotiku, kas ir viena no visstraujāk augošajām nozarēm pasaulē. Latvijas robotikas entuziasti ir piedalījušies un guvuši uzvaras tādās prestižās robotikas sacensībās kā Robotex Igaunijā, RobotChallenge Austrijā, RoboGames ASV un International Robot Sumo Tournament Japānā, apliecinot konkurētspēju pasaules līmenī.

Čempionāta disciplīnas:

  • Robot icon

    Linefollower jeb līnijsekotāji

    Robota uzdevums ir pēc iespējas ātrāk un precīzāk izbraukt doto trasi, kas ir melna līnija uz balta laukuma.
  • Robot icon

    Mini Sumo

    Dinamiskas un pamanāmas sacensības. Vispopulārākie klasiskie robotu sumo cīkstoņi.
  • Robot icon

    Lego Sumo

    Spēj pārsteigt ar universālo pielietojumu.
  • Robot icon

    iRobot Sumo

    Putekļusūcēju roboti, kuri radoši pārveidoti, lai cīnītos ringā.
  • Robot icon

    Mega Sumo

    Nopietnākā un skatītājiem visinteresantākā kategorija, visiem pazīstami ar savu agresīvo cīņas stilu.
  • Robot icon

    Freestyle

    Kategorijā katram ir iespēja demonstrēt savus robotikas sasniegumus plašākam skatītāju lokam.
  • Robot icon

    Folkrace

    Roboti sacenšas šķēršļu trasē, kuru ir spējīgi izbraukt vien izveicīgākie un attapīgākie roboti.

Piedalīšanās pasākumā ir bez maksas, kā arī nav ierobežojumu reģistrēto robotu skaitam, komandasdalībnieku skaitam vai dalībnieka vecumam. Dalībai čempionātā varēs reģistrēties līdz 24. aprīlim.

Pasākumu aicinām apmeklēt ikvienu, kuru interesē roboti, Latvijas sasniegumi robotikā un iespējaredzēt īstu cīņas sparu.

Čempionāta rezultāti

  • Folkrace
    Vieta Robots Komanda Dalībnieks
    1. MoricsV5 PRK Matīss Buks
    2. Mach PRK Toms Vilcāns
    3. MoricsV4 PRK Matīss Buks
  • LEGO folkrace
    Vieta Robots Komanda Dalībnieks
    1. MOUSE Jelgavas 5.vidusskola Viktorija Smetskaja
    2. Lord of wheels TSI robotikas klubs Elīna Gluškova
    3. Bimbo Preiļu2vsk Anastasija Čabaņuka
  • LEGO līnijsekošana
    Vieta Robots Komanda Dalībnieks
    1. Klusais Sroboti Mārtiņš Zemlītis
    2. Birkausis Lemūri Kristofers Birks
    3. SCBot TSI robotikas klubs Aleksejs Kružkovs
  • Līnijsekošana - skolēni
    Vieta Robots Komanda Dalībnieks
    1. Seklys TURBO SquareRobo Mantas Valentinas
    2. CH8-Turbo SquareRobo Paulius Balčiūnas
    3. Sduino2 SquareRobo Mindaugas Mikalauskas
  • Līnijsekošana - PRO
    Vieta Robots Komanda Dalībnieks
    1. Raketa SquareRobo Mantas Valentinas
    2. SU-Typhoon_B1 Siauliai Robotics Club Nerijus Ramanauskas
    3. turbo Siauliai Robotics Club Aistis Gustas
  • Mini Sumo - skolēni
    Vieta Robots Komanda Dalībnieks
    1. Vafele PRK Linda Madelāne
    2. Muns PRK Matīss Buks
    3. Maksis PRK Matīss Buks
  • Mini Sumo - PRO
    Vieta Robots Komanda Dalībnieks
    1. Stream REM2 JTC Renatas Montvilas
    2. Shark Robotu skola Aleksandrs Tikacovs
    3. Eigle Robotu skola Aleksandrs Tikacovs
  • iRobot Sumo
    Vieta Robots Komanda Dalībnieks
    1. Opis Viesturi Kalvis Zaļaiskalns
    2. Pitons Robotu skola Mārtiņš Kupčs
    3. Ašais Robotu skola Kristiāns Potašovs
  • LEGO Sumo
    Vieta Robots Komanda Dalībnieks
    1. Hunter TSI robotikas klubs Ņikita Vladiševs
    2. Guardian TSI robotikas klubs Valerijs Koroļs
    3. combain Robotu skola Aleksejs Tikacovs
  • Freestyle
    Vieta Robots Komanda Dalībnieks
    1. Huge-Arm Glābējkomanda-Iznīcinātāji (Iecavas Vidusskola) Oskars Brauns
    2. Burinieks Robotiķi (Krāslavas pamatskola) Madara Šņucina, Kristaps Kušnirs, Davids Nikolass Griškjāns, Kristīne Maļinovska, Agnese Pauliņa, Andrejs Guba, Dmitrijs Adamovičs
    3. Ballīšu robots Robotiķi (Krāslavas pamatskola) Viktorija Ļuta, Marika Kriviņa, Rolands Bebrišs, Viktorija Širokina, Lauris Cvetkovs, Dēvids Geks, Dairis Stivriņš
    3. Draudzīgais robots Robotiķi (Krāslavas pamatskola) Daniels Pelniks, Daniels Muižnieks, Sandra Virkstene, Timurs Birums, Daniels Plociņš, Raivis Savickis, Artūrs Jānis Marhilevičs

Čempionātu organizē Robotu Skola sadarbībā ar RTU robotikas klubu, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociāciju, RTU Elektronikas un Telekomunikāciju fakultāti.

Atbalstītāji: