Robotika gada sākumā turpina uzņemt apgriezienus, jo 24. februārī Siguldā pulcējās tehniskās jaunrades pulciņu dalībnieki, entuziasti un robotikas klubu biedri no dažādām apkaimēm, tai skaitā no Robotu Skolas, lai atrādītu savas apgūtās prasmes Siguldas Robotu Kausā.

Papildus zināmajām robotikas sacensību disciplīnām (LEGO Sumo, LEGO līnijsekošana, LEGO folkrace, Folkrace, LEGO līnijlabirints, Mini sumo, Līnijsekošana, iRobot Sumo, Freestyle), kas tika demonstrētas arī Siguldas Robotu kausā 2017, šogad ir nākušas klāt piecas jaunas: Līnijlabirints, Folkrace PLUSS, VEX Challenge, Mini drone challenge un MAKEblock challenge. Kopā šajās sacensībās piedalījās 297 roboti, turklāt iespaidīgu interesi par robotiku izrādīja ne vien robotu veidotāji, bet arī cīņu atbalstītāji.

Jaunieši no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sacentās desmit disciplīnās elektronikas robotu un četrās “Lego” robotu grupās, savukārt dalībnieki tika iedalīti trīs vecuma grupās: 1.–6. klašu skolēni, 7.–12. klašu skolēni, kā arī studenti un amatieri.

Ja iepriekšējos gadus sacensību dalībnieki varēja sūdzēties par vietas trūkumu, tad šajā reizē par komfortu neko sliktu minēt vairs nevarēja, jo pasākums notika patiesi iespaidīgā zālē. Kā nosmej Toms Bergfelds, tad šoreiz bija jāsūdzās pašam par sevi, jo pēdējā brīdī vēl nācies izmantot fleksi un labot robotu pirms startēšanas. Taču par spīti nebūšanām, roboti veiksmīgi startējuši un pierādījuši savu kvalitāti. Šajās sacensībās bijusi jauna, turklāt līdz šim Latvijā garākā disciplīnas Folkrace trase, kas deva iespēju robotiem startēt pavisam citādāk, atmiņās dalās Armands Upenieks, pārstāvot Robotu Skolu.

Atbildēt