27. janvāris Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā (JEPVĢ) iezīmējās kā spraiga robotu sacensību diena, jo zem viena jumta pulcējās 297 roboti un to radītāji, kas Preiļu robotikas čempionātā cīnījās par goda pjedestāliem.

Otrajā Preiļu robotikas čempionātā savas spējas robotikā atrādīja censoņi no dažādām Latvijas vietām un pat kaimiņzemēm, turklāt tik kuplā skaitā, ka pasākums iezīmējās kā vienas no apmeklētākajām robotikas sacensībām. Starp dalībniekiem dažādās disciplīnās bija arī astoņi Robotu Skolas audzēkņu radītie roboti. Visi sacensību dalībnieki savas zināšanas lika lietā, izmantojot LEGO detaļas vai elektronikas detaļas, iekļaujoties robotu konstrukcijas prasībās pret izmēriem, svaru un citiem parametriem. Sacensības notika dažādās disciplīnās – Mini sumo, Lego sumo, iRobot sumo, Lego līnijsekošanas, brīvās konstrukcijas līnijsekošanas, Lego Folkrace, brīvās konstrukcijas Folkrace, Freestyle un VEX, tādējādi ļaujot izpausties dažādu sagatavotības pakāpju dalībniekiem.

Ar gandarījuma sajūtu Preiļu robotikas čempionātā kopumā tika pagodināti 11 pjedestāli, uz kuriem bija tas lepnums kāpt arī Robotu Skolas pārstāvjiem. iRobot Sumo disciplīnā 1. vietu ieguva robots Opis, ko radījuši Viesturieši no Robotu Skolas un Valmieras Viestura vidusskolas. Plašāku rezultātu apskatu šajās sacensībās var aplūkot šeit.

Robotu Skolas pārstāvji pēc pasākuma daloties savos iespaidos atzina, ka sacensības bijušas necerēti apmeklētas, turklāt ne vien ar vietējiem dalībniekiem, bet gana pieklājīgu skaitu arī no kaimiņzemēm. Uģis Bergfelds, pārstāvot Robotu Skolu, atzina, ka lietuvieši pārsteiguši ar savu sagatavotības pakāpi šīm sacensībām, liekot vēl vairāk sasparoties mūsu pašu censoņiem. Preiļos sacensības notikušas ļoti omulīgā noskaņā, un to dalībnieki cer, ka arī turpmāk šeit tiks organizēti līdzvērtīgi pasākumi, jo ikvienam robotu būves meistaram šeit bijis patīkami atrasties un mēroties cīņā. Runājot par sacensību organizētību, nevar nepieminēt Juri Ertu, kurš ar savu entuziasmu, vēlmi izzināt un palīdzēt iedvesmojis ne vienu vien pasākumā klātesošo. Robotu Skolas pārstāvji pateicās Jurim par izrādīto iniciatīvu un degsmi par robotu būvi!

Lai Preiļu robotikas sacensības turpina izskanēt tikpat daudzsološi un netrūkst gribētāju sevi pierādīt sacensībās!

Atbildēt