Ikviens robotikas pārstāvis alkst kaut reizi piedalīties vai izbaudīt īpašo atmosfēru Robotex sacensībās Igaunijā, kas noteikti ir viens no iespaidīgākajiem sacensību epicentriem. 2017. gada izskaņā, 24. novembrī, arī Robotu Skola tika godam pārstāvēta šajā pasākumā, iegūstot ne vien atzinības, bet arī jaunas debijas.

Robotu būvētāji pavisam noteikti sapņo tikt uz šīm nozīmīgajām sacensībām, un Robotu Skolas audzēkņi pat vairākus gadus cītīgi strādā pie tā, lai šeit varētu startēt. Šis sacensību gads Robotu skolai bija īpašs ar to, ka pirmo reizi sacensībās piedalījās pasniedzēja Toma Bergfelda audzēkņi. Pats Toms atzīst, ka šīs sacensības pašam bijušas ļoti īpašas un tās noteikti atcerēsies vēl ilgi, jo skolotie jaunieši godam demonstrēja iegūtās zināšanas. 

Pasākuma iespaidīgumu apstiprina fakts, ka šajā gadā dalībnieku skaits sasniedza 3000 atzīmi, taču arī skatītāju netrūka – kopumā disciplīnas vēroja 8000 atbalstītāji. Starp dalībniekiem ir gan pasaulē atzīti grandi, gan jauni censoņi, tāpēc sacensības katru reizi ir sīvas un aizraujošas.

Šajās sacensībās Robotu Skolas vārds pieminams pie katras medaļas, jo dažādās disciplīnās iegūts gan zelts, gan sudrabs, gan bronza, taču Mini Sumo robotu kategorijā Robotex 2017 sacensībās viss goda pjedestāls tika pārstāvēts ar Robotu Skolas censoņiem. Atzīstamas uzvaras ieguvuši arī citu Latvijas robotikas organizāciju pārstāvji, ļaujot Latvijas vārdam izskanēt vēl plašāk un skanīgāk.

Atbildēt