Latvijas Robotikas čempionātā savas prasmes un izcilus robotus demonstrēja robotu būves entuziasti no visām Baltijas valstīm. Pasākuma mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm un robotiku, kas ir viena no visstraujāk augošajām nozarēm pasaulē. Latvijas robotikas entuziasti ir piedalījušies un guvuši uzvaras tādās prestižās robotikas sacensībās kā Robotex Igaunijā, RobotChallenge Austrijā, RoboGames ASV un International Robot Sumo Tournament Japānā, apliecinot konkurētspēju pasaules līmenī.

  • Linefollower jeb līnijsekotāji – Robota uzdevums ir pēc iespējas ātrāk un precīzāk izbraukt doto trasi, kas ir melna līnija uz balta laukuma.
  • Folkrace – Roboti sacenšas šķēršļu trasē, kuru ir spējīgi izbraukt vien izveicīgākie un attapīgākie roboti.
  • Freestyle – Roboti sacenšas šķēršļu trasē, kuru ir spējīgi izbraukt vien izveicīgākie un attapīgākie roboti.
  • iRobot Sumo – Putekļusūcēju roboti, kuri radoši pārveidoti, lai cīnītos ringā.
  • Lego Sumo – Spēj pārsteigt ar universālo pielietojumu.
  • Mini Sumo – Dinamiskas un pamanāmas sacensības. Vispopulārākie klasiskie robotu sumo cīkstoņi.
  • Mega Sumo – Nopietnākā un skatītājiem visinteresantākā kategorija, visiem pazīstami ar savu agresīvo cīņas stilu.