15. Latvijas Robotikas čempionāts (2022/2023) notiks vairākos posmos visā Latvijā

Jau 15 gadus Latvijā aktīvi notiek robotikas sacensības. Pēdējos gadus Latvijas Robotikas čempionāts notiek posmos. Pieredzējuši robotikas čempionātu organizētāji no Transporta un sakaru institūta, Preiļu Robotikas Kluba, Siguldas novada Jaunrades centra, Rīgas Tehniskās universitātes, un Robotu Skolas ir apvienojuši savus spēkus, un ļauj dalībniekiem sezonas gaitā cīnīties gan par uzvarām katrā posmā, gan arī noteikt sezonas uzvarētājus kopvērtējumā.

Pieaugot robotikas sacensību un dalībnieku skaitam Latvijā, šis formāts ļauj katram izvēlēties sev tuvākās sacensības un kvalitatīvi tām sagatavoties, jo kopvērtējumā tiek ieskaitīti katra dalībnieka labāko posmu rezultāti, un lai kļūtu par uzvarētāju, nav jāpiedalās visos posmos. 

Sezona ilgst no 2022. gada decembra līdz 2023. gada maijam, šajā laikā dodot iespēju skolēniem, studentiem un robotikas entuziastiem nodemonstrēt savas robotu būvēšanas prasmes 7 sacensību posmos.
Rīgas TSI posms notiek 17.12.2022,
“Preiļu robotikas čempionāta” posms 28.01.2023,
Siguldas robotu kausa posms 25.02.2023,
“Rēzeknes novada robotikas kausa” posms 25.03.2023
Daugavpils posms 22.04.2023
Rīgas RTU posms 13.05.2023 .

15.Latvijas Robotikas čempionāts norisinās sekojošās robotu disciplīnās –Mini Sumo, iRobot Sumo, Lego Sumo, Līnijsekotāji, Lego Līnījsekotāji, Folkrace, Lego Folkrace, Freestyle, Līnijlabirints, Lego Līnijlabirints,Pilotējamie Droni. Lai veicinātu jaunu robotikas prasmju apgūšanu, notiks arī paraugdemonstrējumi Mega Sumo, Micro Sumo un Nano Sumo robotu kategorijās, kurās Latvijas dalībnieki ir ieguvuši visaugstākās vietas starptautiskās sacensībās.

SVARĪGI : Ņemot vērā šī brīža situāciju pasaulē un Latvijā, katra posma organizētāji patur tiesības jebkurā brīdī gan atcelt savu posmu, gan ierobežot disciplīnu un/vai dalībnieku skaitu savā posmā, vadoties pēc savām iespējām un valstī noteiktajiem ierobežojumiem.