16. Latvijas Robotikas čempionāts (2023/2024) notiks vairākos posmos visā Latvijā

Jau 16 gadus Latvijā aktīvi notiek robotikas sacensības. Pēdējos gadus Latvijas Robotikas čempionāts notiek posmos. Pieredzējuši robotikas čempionātu organizētāji no Transporta un sakaru institūta, Preiļu Robotikas Kluba, Siguldas novada Jaunrades centra, Rīgas Tehniskās universitātes, un Robotu Skolas ir apvienojuši savus spēkus, un ļauj dalībniekiem sezonas gaitā cīnīties gan par uzvarām katrā posmā, gan arī noteikt sezonas uzvarētājus kopvērtējumā.

Pieaugot robotikas sacensību un dalībnieku skaitam Latvijā, šis formāts ļauj katram izvēlēties sev tuvākās sacensības un kvalitatīvi tām sagatavoties, jo kopvērtējumā tiek ieskaitīti katra dalībnieka labāko posmu rezultāti, un lai kļūtu par uzvarētāju, nav jāpiedalās visos posmos. 

Sezona ilgst no 2023. gada decembra līdz 2024. gada maijam, šajā laikā dodot iespēju skolēniem, studentiem un robotikas entuziastiem nodemonstrēt savas robotu būvēšanas prasmes 9 sacensību posmos.

Jelgavas posms 9.12.2023
Rīgas TSI posms 16.12.2023,
“Preiļu robotikas čempionāta” posms 27.01.2024,
“Siguldas robotu kausa” posms 24.02.2024,
Valmieras posms 16.03.2024
Ludzas novada robotikas kauss 23.03.2024
Daugavpils posms 20.04.2024
Rīgas RTU posms 18.05.2024

16.Latvijas Robotikas čempionāts norisinās sekojošās robotu disciplīnās –Mini Sumo, iRobot Sumo, Lego Sumo, Līnijsekotāji, Lego Līnījsekotāji, Folkrace, Lego Folkrace, Freestyle, Līnijlabirints, Lego Līnijlabirints,Pilotējamie Droni. Lai veicinātu jaunu robotikas prasmju apgūšanu, notiks arī paraugdemonstrējumi Mega Sumo, Micro Sumo un Nano Sumo robotu kategorijās, kurās Latvijas dalībnieki ir ieguvuši visaugstākās vietas starptautiskās sacensībās.