12. maijā, Ķīpsalā, notika starptautiskas Robotikas sacensības “Baltic Robot Sumo”. Šogad Baltic Robot Sumo sacensības aizvadītas ar rekordlielu dalībnieku skaitu un atzinīgām Latvijas robotu būvētāju uzvarām.

3 kg Sumo kategorijā pirmās divas vietas un ielūgumus uz Japānas “All Japan Robot Sumo” sacensībām saņēma Latvijas roboti: “Gauja” un “Thunder Bolt”. Trešo ceļazīmi saņēma Igaunijas robots “Tinavile”.

Roomba Sumo kategorijā pirmā vieta Latvijas robotam: “Uzpūtīgais Tītars” un komandai “Laidars”, otrā vieta Lietuvas robotam “Bulldozer” un komandai “KVK Mechatronika”, bet trešā, Latvijas robotam “Zaubers” no RTU Elektronikas kluba.

Mini Sumo profesionāļu kategorijā pirmajā vietā ierindojies komandas ”ClubLandLV” veidotais robots ”Mirklis”. Otro un trešo vietu ieņem komandas ”RTU Robotikas & Elektronikas klubs” veidotie roboti ”Fast & Furious” un ”Spartan”.

Mini sumo iesācēju kategorijā pirmo vietu ieguva ”Nazis” no komandas ”Kataldi”, kā otrs labākais robots ”Punduris”, bet trešais ”Mutator” robots.

Kategorijā Līnijas sekotāji profesionāļiem pirmā vieta robotam ”Ašais kumeļš”, otrā – robotam ”Silent”, bet trešā – robotam ”Dzelzs gepards”.

Kategorijā Līnijas sekotāji iesācējiem pirmā vieta Igaunijas robotam ”Plexiliner”, otrā vieta Latvijas robotam ”Speeedooo”, un trešā vieta Igaunijas robotam ”Pid_ino”.

Atbildēt